تبلیغات
عشق ثارالله - سه رهنمود اخلاقی از آیت الله بهجت (ره)
سه رهنمود اخلاقی از آیت الله بهجت (ره)

 با کافران و سران‌شان و افراد مانند آن‌ها، ابدا رفاقت و دوستی نداشته باشید. اگر هم یک مصاحبتی با آنان کردید، شما باطل آن‌ها را بگیرید و [عقائد] حق را به آن‌ها بدهید؛ نه این‌که آن‌ها باطل‌شان را به شما تزریق کنند یا حق شما را از دست‌تان بگیرند.

گروه معارف- رجانیوز: «با کافران و سران‌شان و افراد مانند آن‌ها، ابدا رفاقت و دوستی نداشته باشید. اگر هم یک مصاحبتی با آنان کردید، شما باطل آن‌ها را بگیرید و [عقائد] حق را به آن‌ها بدهید.» در ادامه سه رهنمود اخلاقی از عارف واصل حضرت آیت الله العظمی بهجت را از نظر می گذرانید.

 

 گردنه‌ای که نمی‌توان از آن گذشت، مگر...

 

 در قیامت گردنه‌ای هست که کسی حقی از مردم بر گردنش باشد، نمی‌تواند از آن بگذرد؛ یا باید از حسناتش به کسی که حق او را پایمال کرده، بدهد یا...  بالاخره تا مردم از همدیگر راضی نشوند، نمی‌توانند از آنجا بگذرند.

 

   سفارش به نماز اول وقت و فراگیری علوم دینی

 

 باید آن اندازه همت داشته باشیم تا گنج‌هایی را که رسول الله صلی الله علیه و آله و سلم در روایات برای ما قرار داده‌اند، بیرون بکشیم و به دست جوانان‌مان بدهیم. اگر جوانان درس نخوانند، انحراف از دین برای آنان محتمل است. انسان باید دنبال هدایت برود، نه این‌که دنبال راهی برود که عاقبتش هلاک ابدی باشد. باید آن‌قدر درس بخوانند که گویی آنان را در محفظه مطمئنی گذاشته‌اند که شیاطین در آن اثر نمی کنند.

 

  شما بر کافران اثر بگذارید، نه آن‌ها بر شما

 

 باید خیلی خیلی ملتفت باشیم که از مفاد «إنّی تارک ٌ فیکم الثقلین» - قرآن و عترت که خدا آن‌ها را برای ما قرار داده است- جدا نشویم و گرنه در دارالضّیافه گرگ‌ها قرار می‌گیریم. همه ملتفت باشید -که از قرآن و اهل‌بیت علیهم‌السلام که باطن‌شان یکی است - جدا نشوید به این طرف و آن طرف نروید؛ زیرا منحرفان، به فانیات تعلق دارند و سخنان‌شان یا باطل است یا دروغ.

بنابراین با کافران و سران‌شان و افراد مانند آن‌ها، ابدا رفاقت و دوستی نداشته باشید. اگر هم یک مصاحبتی با آنان کردید، شما باطل آن‌ها را بگیرید و [عقائد] حق را به آن‌ها بدهید؛ نه این‌که آن‌ها باطل‌شان را به شما تزریق کنند یا حق شما را از دست‌تان بگیرند.

+نوشته شده در یکشنبه 24 خرداد 1394ساعت12:31 ب.ظتوسط محمد احمدزاده | نظرات ()
آیه قرآن